Tematy : kultura   /

Jesteś tutaj  :

Kultura, wydarzenia,  obyczaje, tradycja

Kalendarz wydarzeń kulturalnych Pojezierza Iławskiego obfituje ilością i jakością zdarzeń. Zapewne dlatego, że ziemie te, na przestrzeni wieków, wielokrotnie przechodziły "z rąk do rąk". Każda nacja, inna przecież kulturowo, odcisnęła swe piętno na regionalnym folklorze. Ma to wyraz w różnorodności imprez organizowanych przez władze lokalne.

 

Festiwale ryby, miodu, chleba itp. to tylko niektóre przedsięwzięcia obrazujące różnorodność obyczajów, tradycji i kulinariów.

 

Turystyczne walory Pojezierza Iławskiego pozwalają wiele imprez zorganizować w plenerze, na świeżym powietrzu. Przykładem niech będzie coroczny już,  festiwalu jazzowym Złota Tarka który na stale wpisał się w kalendarz imprez Iławy.

 

Niemniej atrakcyjne są koncerty szantowe organizowane w Iławie i okolicznych miejscowościach.

 

Plenery fotograficzne owocują prezentacjami prac ich uczestników. Warto zobaczyć perfekcjonizm i wyobraźnię fotoamatorów i fotografików.

W okolicach rozsiane są liczne pola bitew. Malownicze inscenizacje, np. na polach Bitwy pod Grunwaldem przypominają ten czas.

 

Poeci mazurscy. Kto nie czytał  ich wierszy musi to koniecznie zrobić. Zajrzyj do działu poezji i daj uwieść się magii chwili.

mapa strony   I   Administrator I   Pojezierze Iławskie   I   2014 -2021 ©  No Copy