Pojezierze Iławskie / Mapa strony

Polityka Prywatności

Mapa strony Pojezierze Iławskie

. . . dla zagubionych w gęstwie informacji . . .

Ambitnym planem pomysłodawcy portalu Pojezierze Iławskie jest przedstawienie najpełniej, ale syntetycznie walorów regionu, zarówno tych historycznych jak i  turystycznych. Administrator dołożył wszelkich możliwych starań, aby prezentowane treści były prawdziwe i aktualne oraz nie naruszały praw osób trzecich, w tym praw autorskich, jednak nie może tego zagwarantować bowiem w sieci internetowej nie sposób często zidentyfikować autora treści lub zdjęcia. Dlatego błędne informacje na stronie internetowej, lub ich brak nie mogą być podstawą roszczeń. Starania w tym zakresie określa : Polityka prywatności 
Gdyby jednak tak się stało proszę o kontakt – pierwszestudio@gmail.com.

Zapraszam do odkrycia uroków Pojezierza Iławskiego! Ta szczegółowa mapa strony, zawierajaca 177 podstron, pomoże Ci znaleźć najlepsze miejsca do zwiedzania, wypoczynku i relaksu. Znajdziesz tu informacje o florze i faunie, jeziorach, miastach, wsiach i osadach. O historii regionu i śladach jej przeszłości. O ludziachjuż nieobecnych ale ważnych dla rejonu.  Przygotuj się na niezapomnianą przygodę w pięknym regionie Pojezierza Iławskiego! Teraz będzie łatwiej znaleźć wszystkie informacje, których szukasz. Znajdziesz tutaj atrakcje turystyczne, mapy, trasy żeglarskie, rowerowe, piesze. Nie trać czasu na szukanie – sprawdź naszą mapę i ciesz się wspaniałymi odkryciami na Pojezierzu Iławskim!

Pojezierze Iławskie ma formę zbliżoną do czworokąta wyznaczonego przez cztery miasta – Grudziądz, Miłomłyn, Miłakowo, Sztum i zajmuje pow. ok 4230 km². Utożsamia się go jednak z terytorium administracyjnym powiatu iławskiego.

Charakteryzuje się różnorodnym krajobrazem. Blisko 100 jezior, w tym najdłuższe w Polsce jezioro Jeziorak, szeroka gama roślinności, różne gatunki zwierząt, gęste lasy, wśród nich tereny dziewicze, wszystko to sprawia, że ta stosunkowo niewielka kraina jest rajem dla turystów i żeglarzy.
Zwany jest też, nie bez przyczyny, Małymi Mazurami

Pojezierze Iławskie szczyci się bogatą historią, o czym świadczą podania i legendy. W jego obrębie znajdują się liczne budowle z okresu średniowiecza, w tym kościoły i zamki. Zachowane pałace i dwory świadczą zaś o latach świetności.  Okazała jest również „spuścizna” znanych junkrów pruskich – Dohnów, Eulenburgów, Dönhoffów, Egloffsteinów, Finckensteinów, Lehndorffów, Schliebenów, Waldburgów itp.

Wydarzenia kulturalne Pojezierza Iławskiego obfituje ilością i jakością zdarzeń, szczególnie w okresie letnim, w czasie pobytu harcerzy, żeglarzy, motorowodniaków, autostopowiczów. 

Dawny Oberland  kryje wiele tajemnic z bogatej przeszłości. Turystyczne szlaki doskonale wpisują się w tę spuściznę prowadząc wiele swoich tras do tych miejsc.

polska, pojezierze iławskie