Tematy : rejon turystyczny  /   sto jezior  /   kanał Elbląski   /   miejsca noclegowe   /  szlaki turystyczne   /   wypożyczalnie sprzętu   /   urządzenia hydrotechniczne   /   rezerwaty i parki

Jesteś tutaj  :

Turystyka na Pojezierzu Iławskim

Pojezierze Iławskie to rejon Polski w pełni zasługujący na odwiedziny. Często nazywany przez żeglarzy, dla odróżnienia od Wielkich Jezior Mazurskich, Małymi Mazurami lub też Mazurami Zachodnimi. Jest znanym w kraju i poza granicami  regionem turystycznym. Rozsławiają go przede wszystkim wspaniałe możliwości wypoczynku, rozrywki i rekreacji w lasach, na plażach, przystaniach, stanicach wodnych, na szlakach najdłuższego jeziora w Polsce - Jezioraka i prawie stu innych jezior.

 

Ogromna ich część połączona jest  w żeglowny szlak wodny. Ma formę trójkąta wyznaczonego od południa przez Iławę, od północnego-wschodu Stare Jabłonki koło Ostródy, od północy przez Elbląg i dalej Zalew Wiślany, Bałtyjsk ( Rosja )  i hajda ! na otwarte morze . . .

Bogaty kalendarz imprez regionalnych, jedyny na świecie czynny, zespół pochylni Kanału  Elbląskiego, liczne i doskonałe miejsca noclegowe, urozmaicone szlaki turystyki pieszej, rowerowej i żeglarskiej, możliwość wypożyczania sprzętu turystycznego, jedyne w swoim rodzaju urządzenia hydrotechniczne oraz wspaniałe rezerwaty, parki i pomniki przyrody to niejedyne atrybuty tej Krainy.

 

To musisz zobaczyć, tu po prostu warto być!

mapa strony   I   Administrator I   Pojezierze Iławskie   I   2014 -2021 ©  No Copy