Mapy

Pojezierze Iławskie / Turystyka / Mapy

Mapy turystyczne Pojezierza Iławskiego

. . . to musisz zobaczyć, tu musisz tu być !

Mapy turystyczne Pojezierza Iławskiego

Mapy

Pojezierze Iławskie w pełni zasługuje na odwiedziny. Często nazywany przez turystów i żeglarzy, dla odróżnienia od Wielkich Jezior Mazurskich, Małymi Mazurami lub też Mazurami Zachodnimi.

Turystyka piesza, samochodowa lub „włóczęga” po jeziorach jest najlepszym sposobem na poznanie tego znanego w kraju i za granicą regionu. Pojezierze Iławskie rozsławiają przede wszystkim wspaniałe możliwości wypoczynku, rozrywki i rekreacji w lasach, na plażach, przystaniach, stanicach wodnych, na szlakach najdłuższego jeziora w Polsce,  Jezioraka i prawie stu innych jezior.

Mapy turystyczne bywają różne. Są jednak często obarczone mankamentem „nijakiej” dokładności. Jeszcze większym problem jest ich monotematyczność powielania utartych schematów. Z potrzeby wizualizacji zdarzeń „około Jeziorakowych” wykonałem kilka map tematycznych, które przydały się . . .  jak twierdzą odwiedzający tę witrynę.

Miejsca akcji przygód Pana Samochodzika

Tu znajdziesz mapę miejsc na jeziorze Jeziorak k. Iławy  gdzie  „działy się” przygody tytułowego Pana Samochodzika z trzech książek Zbigniewa Nienackiego (Nowickiego) :

  • Nowe Przygody Pana Samochodzika
  • Pan Samochodzik i Złota Rękawica
  • Pan Samochodzik i Niewidzialni

Sklepy, parkingi, restauracje, wokół Jezioraka

Miejsca wokół Jezioraka gdzie znajdziesz sklep, parking, restauracji, miejsce noclegowe, przystań żeglarską, stacje benzynową  itp.

Porty, przystanie, pomosty na Jezioraku

Pomosty pływające, porty jachtowe, Eko Mariny, przystanie żeglarskie.

Schemat dróg wodnych węzła elbląskiego i rzeki Wisły

Opracowano na podstawie :
• https://pojezierzeilawskie.pl – dostęp 2009 r.
• Zdjęcia zbiory własne, Internet