Mapy

Pojezierze Iławskie / Turystyka / Mapy

Mapy turystyczne Pojezierza Iławskiego

. . . to musisz zobaczyć, tu musisz tu być !

Mapy turystyczne Pojezierza Iławskiego

Mapy

Pojezierze Iławskie w pełni zasługuje na odwiedziny. Często nazywany przez turystów i żeglarzy, dla odróżnienia od Wielkich Jezior Mazurskich, Małymi Mazurami lub też Mazurami Zachodnimi.

Turystyka piesza, samochodowa lub „włóczęga” po jeziorach jest najlepszym sposobem na poznanie tego znanego w kraju i za granicą regionu. Pojezierze Iławskie rozsławiają przede wszystkim wspaniałe możliwości wypoczynku, rozrywki i rekreacji w lasach, na plażach, przystaniach, stanicach wodnych, na szlakach najdłuższego jeziora w Polsce,  Jezioraka i prawie stu innych jezior.

Mapy turystyczne bywają różne. Są jednak często obarczone mankamentem „nijakiej” dokładności. Jeszcze większym problem jest ich monotematyczność powielania utartych schematów. Z potrzeby wizualizacji zdarzeń „około Jeziorakowych” wykonałem kilka map tematycznych, które przydały się . . .  jak twierdzą odwiedzający tę witrynę.

Miejsca akcji przygód Pana Samochodzika

Tu znajdziesz mapę (kliknij w mapę  by pobrać) miejsc na jeziorze Jeziorak k. Iławy  gdzie  „działy się” przygody tytułowego Pana Samochodzika z trzech książek Zbigniewa Nienackiego (Nowickiego) :

  • Nowe Przygody Pana Samochodzika
  • Pan Samochodzik i Złota Rękawica
  • Pan Samochodzik i Niewidzialni

Sklepy, parkingi, restauracje, wokół Jezioraka

Miejsca wokół Jezioraka (kliknij w mapę  by pobrać) gdzie znajdziesz sklep, parking, restauracji, miejsce noclegowe, przystań żeglarską, stacje benzynową  itp.

Porty, przystanie, pomosty na Jezioraku

Pomosty pływające, (kliknij w mapę  by pobrać) porty jachtowe, Eko Mariny, przystanie żeglarskie.

Schemat dróg wodnych węzła elbląskiego i rzeki Wisły

Schemat drogi wodnej (kliknij w mapę  by pobrać) Wisły, Zalewu Wiślanego, Kanału Elbląskiego, jeziora Jeziorak i jeziora Drwęckiego