Tematy : powiat iławski   /   mapa regionu  Pojezierza Iławskiego   /  jeziora pojezierza   /  kanał Elbląski   /   atrakcje turystyczne   /  baza noclegowa   /   żeglarstwo   /   wędkowanie

Jesteś tutaj  :

Pojezierze Iławskie

to obszar od północy sąsiadujący z Pobrzeżem Gdańskim, od wschodu z Pojezierzem Mazurskim, od południa zaś z Pojezierzem Chełmińsko-Dobrzyńskim, od zachodu z doliną dolnej Wisły. Ma formę zbliżoną do czworokąta wyznaczonego przez cztery miasta : Grudziądz, Miłomłyn, Miłakowo, Sztum i zajmuje pow. ok 4230 km². Utożsamia się go z terytorium administracyjnym powiatu iławskiego.

Charakteryzuje się różnorodnym krajobrazem. Blisko 100 jezior, szeroka gama roślinności, różne gatunki zwierząt, gęste lasy, wśród nich tereny dziewicze, wszystko to sprawia, że ta stosunkowo niewielka kraina jest rajem dla turystów.

 

Poza bogactwem naturalnym flory i fauny Pojezierze Iławskie oferuje liczne atrakcje i daje możliwość wypoczynku na wiele sposobów. Świetnie oznaczone szlaki turystyczne, stadniny konne, trasy kajakowe i żeglarskie, piaszczyste plaże, a to wszystko na łonie natury.

 

Region szczyci się bogatą historią o czym świadczą podania i legendy. W jego obrębie znajdują się liczne budowle z okresu średniowiecza, w tym kościoły i zamkiZachowane pałace i dwory świadczą zaś o latach świetności.

 

Pojezierze Iławskie - mapa regionuJeziora i rzeki Pojezierza Iławskiego wraz z unikatowym w skali światowej Kanałem Elbląskim stanowią istotny obszar na mapie żeglarzy śródlądowych. Za sprawą pięciu pochylni udało się zniwelować znaczną różnicę poziomów pomiędzy kolejnymi zbiornikami wodnymi. Każdego roku ruszają pasjonaci przygody, których celem jest dopłynięcie aż do Bałtyku.

 

Każdemu, z pewnością uda się znaleźć zaciszne miejsce na wypoczynek bądź wędkowanie. Baza noclegowa w regionie przedstawia się imponująco. Obok hoteli, moteli i pensjonatów swój nocleg mogą Państwo zaplanować w ośrodkach wypoczynkowych lub kwaterach prywatnych.

mapa strony   I   Administrator I   Pojezierze Iławskie   I   2014 -2021 ©  No Copy